Temex – nasze innowacje zmieniają rynek

Temex od początku istnienia stawiał na innowacje. To właśnie dzięki takim fundamentom, jak również profesjonalnej i pomysłowej ekipie, firma może realizować złożone projekty, wykorzystując własne pomysły i  gruntowną wiedzę budowlaną.

Nie inaczej było w stworzeniu innowacyjnych ścian kuloodpornych, których instalacja była częścią wykonania punktów kasowych sieci obsługi płatności UniKasa na terenie całej Polski. Jednym z elementów  wykończenia wnętrz takich punktów była frontowa, kuloodporna ściana, chroniąca miejsce przechowywania oraz wydawania gotówki. Ówcześnie takie systemy były niedostępne na terenie Polski, zaś korzystanie z zagranicznych zamienników znacznie przekraczały budżet inwestora. – Zadanie było bardzo trudne. Nie dopuszczaliśmy nawet myśli, że nie wywiążemy się z realizacji tego projektu. Dlatego wyszliśmy z propozycją budowy własnych systemów w oparciu o liczne obliczenia i wiedzę. Wówczas zaproponowaliśmy projektantowi bardzo innowacyjne ówcześnie rozwiązanie, które bardzo szybko zyskało uznanie i co najważniejsze praktyczne zastosowanie. – wyjaśnia przedstawiciel Temex.

Zaproponowano rozwiązanie w postaci ściany na konstrukcji z profili UA50, obustronnie obłożonej blachą stalową 4mm, przyklejaną obwodowo na silikon. Wierzchnią warstwą były płyty gipsowo-kartonowe z pionowymi  krawędziami łączonymi profilami typu Omega. Sekretem jednak kuloodporności tej ściany było jej wypełnienie. By ściana mogła pochłonąć energie pocisków, musiała być masywna oraz odporna na drobne deformacje bez uszkodzenia konstrukcji. Idealnym pochłaniaczem energii okazał się drobny piasek kwarcowy. – Nasze rozwiązanie przeszło pozytywnie wszystkie badania balistyczne i wraz ze specjalną niecką podawczą oraz szkłem kuloodpornym znalazło zastosowanie we wszystkich punktach UniKasa, tworząc bezpieczną barierę ochronną. To rozwiązanie do dziś jest wykorzystywane i bardzo cenione przez inwestorów i Partnerów, bowiem zapewnia oczekiwane bezpieczeństwo – wyjaśnia przedstawiciel Temex.

Facebook
Facebook
Instagram